fot. PAP/Radek Pietruszka

Rząd rozpoczyna kampanię informacyjną na temat koronawirusa

Rząd rozpoczyna dzisiaj zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną na temat koronawirusa. Złożą się na nią między innymi spoty w mediach, informacje w sieci czy komunikaty przekazywane do instytucji publicznych i samorządowych.

Kampania dotyczy właściwego postępowaniu przy podejrzeniu, że miało się kontakt z zarażonymi wirusem lub w przypadku wystąpienia niepokojących objawów u siebie.

W jej ramach rozsyłane są też SMS-y do osób wracających z zagranicy, a także rozdawane materiały informacyjne podróżnym na lotniskach.

O tym, jak się zachowywać po powrocie z rejonów zagrożonych wirusem, informują też medycy, w tym Jerzy Karpiński, lekarz chorób wewnętrznych.

– Jeżeli mamy do czynienia z osobami, które wracają z rejonów zagrożonych koronawirusem, czyli w tej chwili wróciliby z Włoch lub innego regionu świata, w którym koronawirus występuje, to te osoby powinny zgłosić się – można to zrobić telefonicznie – do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wówczas specjaliści będą wiedzieli, jakie podejmować działania – wyjaśnia.

W przypadku gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem należy bezzwłocznie powiadomić sanepid lub od razu zgłosić się do oddziału zakaźnego.

W Polsce nie ma jeszcze żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Rosnącą liczbę zakażeń obserwuje się jednak poza Chinami, między innymi we Włoszech. Obecnie sięga ona ponad 322, liczba zgonów wynosi tam 11.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl