fot. twitter.com/NFZ_Centrala

W związku z koronawirusem NFZ uruchomił teleporady medyczne z możliwością zdalnego wystawienia L4

Dla osób podejrzewających u siebie zakażenie kornawirusem Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił teleporady medyczne z możliwością zdalnego wystawienia L4. Kontakt do przychodni, która udzieli teleporady, można uzyskać dzwoniąc pod numer 800-190-590.

https://twitter.com/NFZ_Centrala/status/1233083073727733761

Pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590 można uzyskać niezbędne informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Od piątku konsultanci infolinii mogą przekazywać pacjentom kontakt do placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która udzieli im teleporady medycznej. Na stronie NFZ wskazano, że dzięki teleporadzie można otrzymać nie tylko zalecenia lekarskie, ale także elektroniczną receptę i elektroniczne zwolnienie lekarskie.

NFZ podkreśla, że konsultacja lekarska przez telefon ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, ułatwia izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych, rozwiewa obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna, a także skraca czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.

„Dzięki teleporadom pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie muszą przychodzić do przychodni. Mogą skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką telefonicznie, bez wychodzenia z domu” – zaznaczył prezes NFZ, Adam Niedzielski.

Jeśli po zdalnym wywiadzie będzie taka konieczność, pacjenci otrzymają sugestię skorzystania z wizyty w placówce medycznej lub skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Godziny teleporad ustalają placówki POZ.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W Polsce potwierdzono dotąd pięć przypadków zarażenia koronawirusem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl