W WSKSiM zakończyły się warsztaty dla młodzieży

W WSKSiM zakończyły się trzydniowe warsztaty dziennikarsko-politologiczne. W tym roku brało w nich udział 216 osób z Polski i z zagranicy. Był to szczególny czas nawiązywania nowych znajomości i zdobywania cennej wiedzy.

Bogaty wachlarz zajęć prowadzili specjaliści: dziennikarze, aktorzy, muzycy oraz wykładowcy toruńskiej uczelni. Przez trzy dni realizowano ambitny program: zajęcia dziennikarskie, politologiczne,  artystycznych oraz informatyczne. Dla wielu osób było to zupełnie nowe doświadczenie.

Gdy jedne grupy czerpały wiedzę od specjalistów z poszczególnych dziedzin, inne przyglądały się pracy dziennikarskiej w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie Grodu Kopernika. W każdym dniu warsztatów w auli akademickiej sprawowana była Eucharystia. Młodzież uczestnicząca w warsztatach muzycznych prezentowała owoc swojej pracy.

Jak zaznacza o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, warsztaty są także niezwykłą formą formacji młodego człowieka.

– Wychowanie to jest doprowadzenie człowieka do tego, że gdy dorośnie podejmie odpowiedzialność za społeczeństwo i siebie innych odpowiedzialność taka której nie będzie się bal tu na ziemi i w wieczności – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja i TV Trwam.

Na koniec trzydniowego spotkania z mediami, muzyką i drugim człowiekiem przyszedł czas na pożegnalne zdjęcie oraz deklaracje spotkania za rok.

 

 

TV Trwam News

drukuj