fot. https://polskawielkiprojekt.pl

W Warszawie trwa XI Kongres Polska Wielki Projekt

Pod hasłem „Polska – Europa – Przemiany” w Warszawie trwa XI kongres Polska Wielki Projekt. To wydarzenie złożone z serii 13. paneli poświęconych kluczowym problemom i wyzwaniom politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturowym.

Dyskusje dotyczą kwestii bezpieczeństwa europejskiego, przyszłości gospodarki rynkowej i polskiego kapitalizmu, przyszłości polskiej prawicy, a także problemów współczesnej rodziny i antropologii.

W debatach biorą udział politycy, naukowcy oraz ekonomiści i postaci ze świata mediów, kultury i biznesu. Obrady zainaugurował prof. Zdzisław Krasnodębski, przewodniczący rady programowej kongresu i europoseł.

– Nasz wielki projekt, który trwa od X wieku, zawsze był realizowany w trudnych kontekstach. (…) Jeżeli pomyślimy, ile osiągnęliśmy, czasami zapominamy, że dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym miejscu. W związku z tym, że jesteśmy w innym miejscu i Polska jest silniejsza, nasz projekt jest coraz większy, patrząc przez ostatnie 30 lat (także od 2004 roku, kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej), ale też ostatnie 6 lat, to – mimo pandemii – były lata niezwykle pomyślne i ponieważ jesteśmy silniejsi, to większe są nasze wyzwania i ambicje. O tym będziemy rozmawiać – podkreślił prof. Zdzisław Krasnodębski.   

W związku z pandemią koronawirusa tegoroczny XI Kongres Polska Wielki Projekt został podzielony na dwie części. Pierwsza odbyła się pod koniec maja na Zamku Królewskim Warszawie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

httpspolskawielkiprojekt.pl

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl