W Warszawie msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w poniedziałek rano w warszawskim kościele seminaryjnym w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

W Mszy św. poza prezesem PiS, uczestniczyli też m.in.: premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicemarszałkowie Sejmu: Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister kultury Piotr Gliński, b. szef MON Antoni Macierewicz i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Następnie delegacja polityków PiS złożyła kwiaty przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego oraz Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. przy pl. Piłsudskiego.

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia odbył się 96., ostatni z organizowanych w miesięcznice, marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki. Prezes PiS powiedział wówczas, że odbyło się 96. marszów, tyle ile ofiar katastrofy smoleńskiej i podkreślił, że choć nie będą odbywały się już takie marsze, to miesięcznice trwają.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj