„Pozytywny program” PiS

„Pozytywny program” Prawa i Sprawiedliwości, który ma stanowić alternatywę dla rządów Donalda Tuska przedstawi dziś w specjalnym wystąpieniu Jarosław Kaczyński.

 

Celem expose prezesa PiS będzie pokazanie społeczeństwu, że istnieje konkretna alternatywa dla rządów PO-PSL – powiedział szef komitetu wykonawczego PiS poseł Joachim Brudziński.

 

„Chcemy po raz kolejny przypomnieć, że jest merytoryczna alternatywa oparta o program, o konkretne propozycje ustaw. Tą alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński. My jako partia opozycyjna, dwukrotnie organizowaliśmy duże kongresy programowe, z udziałem ekspertów. Organizowaliśmy również projekt zatytułowany: „Polska wielki projekt” z udziałem osób o ugruntowanym dorobku naukowym, akademickim. Jest też rzesza znakomitych, wybitnych naukowców skupionych wokół bardzo dobrych uczelni jak Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Też chcemy pełnymi garściami czerpać z dorobku tych profesorów i naukowców” – powiedział poseł Joachim Brudziński.

 

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego ma stanowić swoisty wstęp do zapowiadanego przez Prawo i Sprawiedliwość wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska – podkreśla rzecznik PiS-u poseł Adam Hofman.

 

„Przedstawimy gotowe projekty ustaw w najważniejszych dziedzinach życia. Zaczniemy od gospodarki, zatrudnienia, od wszystkiego związanego z pracą a także edukacją, szkołą, służbą zdrowia, budownictwem mieszkaniowym i wszystkim tym, co jest ważne dla ludzi. Chcemy, by nasze konstruktywne wotum było poparte gotowymi projektami ustaw, które ten rząd techniczny miałby się na samym początku zająć i naprawić to, co jest systematycznie psute przez ostatnie 5 lat” – dodaje poseł Adam Hofman.

 

 

Wypowiedź posła Adama Hofmana:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj