fot. TV Trwam News

W USA ma powstać komisja ws. ataku na Kapitol

W Stanach Zjednoczonych najprawdopodobniej powstanie komisja, która będzie prowadzić dochodzenie w sprawie ataku na Kapitol z 6 stycznia. Wczoraj projekt ustawy przegłosowała Izba Reprezentantów.

6 stycznia, zaraz po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydenckich, zwolennicy Donalda Trumpa wtargnęli na Kapitol. Podczas tamtych wydarzeń śmierć poniosło 5 osób, a wielu funkcjonariuszy policji zostało rannych. Wczoraj Izba Reprezentantów Kongresu zdecydowała o powołaniu komisji, która miałby prowadzić dochodzenie w tej sprawie.

– Zachęcam wszystkich zarówno Republikanów, jak i Demokratów, aby choć raz odłożyli swoje miecze i poparli tę ustawę. (…) Chodzi o fakty. To nie jest partyjna polityka – zachęcał jeszcze przed głosowaniem Republikanin John Katko, jeden z twórców projektu.

Według przekazanych informacji 252 polityków, w tym 35 Republikanów, opowiedziało się za powołaniem komisji. 175 kongresmenów było przeciwnych. Ustawa trafi teraz do Senatu, w którym jest 50 Demokratów i 50 Republikanów, a w przypadku remisu w głosowaniu przewagę może zapewnić wiceprezydent Kamala Harris. Jednak zdaniem obserwatorów szanse na zatwierdzenie ustawy są nikłe, ponieważ przeforsowanie aktu prawnego wymagałoby poparcia co najmniej 10 Republikanów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl