Elbląg: uroczystość przekazania Pułku Wsparcia Dowodzenia w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wziął udział w Elblągu w uroczystości przekazania Pułku Wsparcia Dowodzenia w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.   

Podczas uroczystości szef MON poinformował, że certyfikacja Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód, koordynującej działania czterech wielonarodowych batalionów w regionie, ma się odbyć w trakcie ćwiczenia Anakonda..

Ta jednostka – jak mówił – to wzmocnienie systemu bezpieczeństwa Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Minister Błaszczak przekazał pułkowi 7 wozów dowodzenia na bazie kołowego transportera opancerzonego Rosomak.

To sprzęt, który zrobił furorę na tegorocznych targach obronnych w Kielcach. To sprzęt, który daje gwarancję tego, że system dowodzenia będzie przebiegał w sposób właściwy, daje gwarancje zabezpieczenia, gwarancje kamuflażu, gwarancje łączności, pozwala dowódcom na to, by mogli podejmować decyzje, utrzymywać łączność z oddziałami, w praktyce zadbać o bezpieczeństwo na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego – podkreślał szef MON.

Minister dodał, że te siedem wozów to pierwsza partia, kolejne mają trafić do innych jednostek wojskowych. Sprzęt – jak mówił – ma stanowić wizytówkę modernizacji i gotowości obronnych w ramach NATO.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl