fot. twitter.com/GDDKiA_Katowice

W tym roku powstanie prawie 400 km dróg krajowych i autostrad

Blisko 390 kilometrów dróg krajowych i autostrad ma w tym roku zostać oddanych do użytku. To o trzy razy więcej niż w roku ubiegłym. Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że będzie to czas „wielkich otwarć”.       

Wśród nich ma znaleźć się 40-kilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy Tuszynem a Częstochową. Trasa będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Otwierane będą też kolejne odcinki międzynarodowego szlaku Via Carpatia, m.in. odcinek S19 pomiędzy Lublinem a Niedrzwicą.

Minister Andrzej Adamczyk wskazał, że wszystkie inwestycje są możliwe dzięki odpowiedniemu zarządzaniu.

– 2021 rok będzie rokiem wielkich otwarć. To efekt podpisanych dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości umów na realizację dróg. Było to możliwe m.in. dzięki rozszerzeniu finansowania Programu Budowy Dróg Krajowych. Decyzja zapadła w 2017 roku. Decyzją rządu poszerzono limit finansowy ze 107 do 135 miliardów, a w 2019 roku zwiększono go o kolejne miliardy złotych – podkreślał Andrzej Adamczyk.

W tym roku resort infrastruktury planuje też szereg inwestycji kolejowych. Tylko w pierwszym półroczu do użytku oddanych zostanie co najmniej 29 nowych dworców.

Ponadto ministerstwo chce ogłosić przetargi na modernizację torów kolejowych na kwotę około 17 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl