fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Koniec ferii przyczyną wzmożonego ruchu

Kończą się ferie zimowe w kolejnych dwóch województwach, przez co wzmaga się ruch na polskich drogach. Do domów z wypoczynku będą wracać uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Nad bezpieczeństwem najmłodszych w tym okresie czuwa między innymi Inspekcja Transportu Drogowego.

Sprawdzane są autokary w miejscu odjazdu oraz na głównych szlakach komunikacyjnych. Inspektorzy kontrolują wymagane dokumenty, trzeźwość, czas pracy kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Mowa o Akcji ,,Bezpieczny autokar”, która jest prowadzona od wielu lat, a jej wyniki pokazują jak bardzo jest potrzebna – mówi dr Karolina Wieczorek, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego.

– W tym roku skontrolowaliśmy już 478 autokarów. Wszczęliśmy 30 postępowań administracyjnych, nałożyliśmy 125 mandatów i zatrzymaliśmy 8 dowodów rejestracyjnych. Myślę, że ta nasza działalność jest zatem potrzebna. Jeżeli zatrzymamy dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny pojazdu, to taki autokar nie wyjeżdża w dalsza trasę. Przewoźnik ma obowiązek podstawić sprawny pojazd i dopiero ten pojazd zabiera podróżnych w dalszą podróż – podkreśla dr Karolina Wieczorek.

Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą zareagować z wyprzedzeniem i zgłosić do Inspekcji by ta przeprowadziła kontrolę autokaru przed wyjazdem.

Na ferie czekają jeszcze dzieci z 5 województw. Za tydzień wypoczynek rozpoczną one m.in. w województwach lubelskim i łódzkim. Zimowisko potrwa do 24 lutego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl