fot. PAP/Darek Delmanowicz

Trwają ferie zimowe. Wiele atrakcji dla wypoczywających uczniów

Trwają ferie zimowe. Jako pierwsi od nauki odpoczywają uczniowie z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Niestety nie wszystkie dzieci spędzają ferie na zimowiskach. Większość pozostaje w domach. Nie znaczy to jednak, że muszą się nudzić.

Od lat do najpopularniejszych form wypoczynku feryjnego należą zimowiska, podczas których dzieci uczą się jazdy na nartach, czy snowboardzie. W Małopolsce funkcjonują prawie wszystkie wyciągi. W niektórych miejscach pokrywa śnieżna przekracza metr grubości. Zgodnie z prognozami, warunki utrzymają się przez kolejny tydzień.

Dla uczniów, którzy pozostają w domach, ferie bez wyjazdu mogą być równie niezwykłe. Wiele miast przygotowało mnóstwo atrakcji. Wczoraj, w Krakowie, od godziny 11.00 do godziny 13.00 dzieci mogły za darmo przejechać się dorożką wokół Rynku Głównego. Zainteresowanie przejażdżką było bardzo duże.

– Jeździmy cały czas non stop, praktycznie w ogóle nie stoimy. Dzieci jeżdżą z jednym opiekunem dorosłym. Około sześciu osób wchodzi do dorożki – mówił krakowski dorożkarz.

Zadowolenia z przejażdżki nie kryły dzieci oraz dorośli.

Ferie zimowe to nie tylko odpoczynek. To także czas w którym dzieci i młodzież może rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które w ciągu roku szkolnego często brakuje czasu.

Mowa tu o warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych,  tanecznych czy zajęciach sportowych, jakie podczas ferii oferuje wiele miast.

TV Trwam News/RIRM

drukuj