fot. pixabay.com

Pierwsze województwa rozpoczęły ferie zimowe

Ferie to wymarzony czas dzieci i młodzieży. Radość jest tym większa, kiedy można skorzystać z zorganizowanego wypoczynku, ale najpierw trzeba dojechać na miejsce. O czym należy pamiętać, żeby wszystko odbyło się w bezpieczny sposób?   

Kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie to województwa, w których trwają ferie zimowe. O to, żeby bezpiecznie dojechać na miejsce wypoczynku dba Inspekcja Transportu Drogowego i policja.

– Szykując się do wyjazdu na ferie pamiętajmy, żeby dobrze zaplanować czas podróży: uwzględnić ewentualne korki na drodze, nie denerwować się, tylko spokojnie, swoim tempem jechać do celu – powiedział Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Rodzic, który chciałby sprawdzić, czy pojazd, którym jego dziecko jedzie na wypoczynek, jest bezpieczny może to zgłosić odpowiednim służbom.

Policja przypomina też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku.

– W elementy odblaskowe powinny być wyposażone zwłaszcza nasze dzieci. Przy tak zmieniającej się aurze i fakcie, że bardzo szybko robi się ciemno, każdy element odblaskowy zwiększa widoczność naszego dziecka – wskazał Maciej Święcichowski.

Strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora. Przypominają, że kilka dni mrozu to za mało, aby zbiorniki wodne pokryły się grubym lodem.

– Od kilku lat zimy są dosyć zmienne. Temperatury w ciągu dnia są bardzo często dodatnie, natomiast nocą spadają poniżej zera, zatem lód, który powstaje na akwenach wodnych, ma bardzo niestabilną strukturę – tłumaczył Sławomir Brandt z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W jakiejkolwiek sytuacji zagrożenia życia należy dzwonić pod numer 112.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl