fot. https://twitter.com/IPNGdansk

Dr Paweł Warot rozpoczyna dziś kierowanie gdańskim oddziałem IPN

Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej od dzisiaj ma nowego dyrektora. Dr Paweł Warot, historyk, przez ostatnie dwa lata był szefem delegatury IPN w Olsztynie. Nowy szef gdańskiego oddziału zapowiedział kontynuację dotychczasowej działalności oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej o najnowsze technologie.

Wśród tematów, jakimi ma się zająć placówka IPN w Gdańsku, historyk wymienił m.in. II wojnę światową oraz represje komunistyczne.

– Jeżeli chodzi o tematykę badawczą, chcemy opowiedzieć, jak wyglądała rzeczywistość 20-lecia polskiej niepodległości i zmagań o nią. Chcemy mówić o historii Wolnego Miasta Gdańska, w którym Polacy byli prześladowani z powodu swojej polskości. Będziemy poruszać temat II wojny światowej i wszystkich zbrodni, które były popełniane przez Niemców na Polakach. Nie będą ustawały prace związane z działalnością i funkcjonowaniem komunistycznego aparatu represji – podkreślił dr Paweł Warot.

Dr Paweł Warot zastąpił na stanowisku dyrektora gdańskiego oddziału IPN prof. Mirosława Golona. Historyk będzie teraz pełnił swoje obowiązki w Bydgoszczy jako zastępca dyrektora IPN Oddział w Gdańsku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl