W pięciu województwach rozpoczęły się ferie zimowe

Dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z Wielkopolski rozpoczynają ferie zimowe. Przez dwa tygodnie nie będą chodziły na zajęcia dydaktyczne. To czas m.in. wyjazdów. Policja przypomina o zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

Chodzi m.in. o bezpieczeństwo związane z zimową aurą. Policja apeluje o zwrócenie uwagi, czy w naszym otoczeniu nie ma zbiorników wodnych. Kiedy są one pokryte warstwą lodu, mogą stanowić dla dzieci zachętę do udania się np. na łyżwy.

W przypadku wyjazdów zorganizowanych np. na narty, ważną kwestią jest  wybór odpowiedniej firmy. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji, przypomina o dokładnym sprawdzeniu autokarów, którymi dzieci udadzą się na zimowy wypoczynek.

– Postarajmy się wcześniej skomunikować z wydziałem ruchu drogowego i poprosić o sprawdzenie stanu technicznego. Starajmy się też wyposażyć nasze dzieci w telefony komórkowe do siebie, ale i zadbać o to, by posiadały przy sobie numer telefony do kierownika wycieczki czy też organizatora. My również postarajmy się, by ten telefon komórkowy był w naszej dyspozycji. Zawsze zalecamy – czy to zorganizowanym osobom, czy też osobom, które wyjeżdżają i wyszukują swoich miejsc wypoczynku, aby sprawdziły jeszcze dane miejsce np. poprzez opinie w internecie – wyjaśnia Wioletta Dąbrowska.

Ferie w pięciu województwach potrwają do 29 stycznia. Wtedy dwutygodniowa przerwa rozpocznie się na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl