fot. twitter.com/StefanTraczyk

W Tucznie odbyło się sympozjum poświęcone działalności śp. prof. Jana Szyszko

W Tucznie odbyło się sympozjum poświęcone działalności śp. prof. Jana Szyszko. W wydarzeniu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wziął udział m.in. doradca prezydenta ds. ochrony środowiska Paweł Sałek.

W plan sympozjum wpisał się cykl wykładów. Tytuł jednego z nich brzmiał: „Koncepcja klimatyczna według prof. Jana Szyszko”.

Prelekcje poprzedziła Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Maryi Panny w Tucznie. Podczas Eucharystii rektor WSKSiM w Toruniu o. dr Zdzisław Klafka CSsR mówił o testamencie, jaki pozostawił po sobie prof. Jana Szyszko.

– To miejsce już na zawsze pozostanie dla mnie miejscem pięknym. Miejscem, w którym spotykałem mądrego człowieka. Człowieka, którego się słuchało. Człowieka, którego dziś nam bardzo brakuje. Jesteśmy tutaj, bo czujemy, że nam brak. Kochani, nie zatrzymujemy się na tym fakcie. On zostawił nam testament i oby to miejsce nas zawsze przyciągało. Oby to miejsce nas nieustannie inspirowało – akcentował rektor uczelni.

Przy okazji sympozjum w Tucznie odsłonięta została tablica upamiętniająca  prof. Jana Szyszko. Złożono też kwiaty przed tablicami m.in. śp. prof. Kazimierza Tobolskiego i śp. prof. Jana Dominika.

RIRM

drukuj