fot. PAP/Marian Zubrzycki

W Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości

Obrona złotego, obrona krzyża, obrona polskiej wsi – to priorytety, które wybrzmiały z niedzielnego przemówienia w Tomaszowie Mazowieckim prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

W Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas swojego wystąpienia prezes PiS mówił, że polityka, jaką prowadził obóz Zjednoczonej Prawicy, była dobra i korzystna dla polskiej gospodarki.

– Drodzy Państwo, my nie dzieliliśmy ludzi wedle ich portfela, wedle pochodzenia, wykształcenia. Uważaliśmy, że wszyscy są równi, iż trzeba budować wspólnotę, że trzeba działać dla wszystkich – powiedział Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji padła deklaracja brzmiąca „Tak dla polskiego złotego”. Prezes PiS podkreślał, że silny polski złoty to silna i stabilna gospodarka.

Z kolei ze strony koalicji rządzącej coraz częściej słychać głosy, które mówią o jak najszybszym wprowadzeniu w Polsce euro.

– Nie możemy się zgodzić na coś, co nas pozbawia suwerenności i powoduje, że nasze zasoby finansowe lądują w niemieckim banku. „Tak dla polskiej złotówki” to jest część polskiej racji stanu – akcentował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wprowadzenia euro w Polsce nie chce także prezes NBP, prof. Adam Glapiński, którego rządząca „Koalicja 13 grudnia” chce postawić przed Trybunałem Stanu.

Podwyżki cen, podwyżka VAT na żywność, perspektywa podwyżek cen energii oraz liczne zwolnienia – to kolejne dokonania rządu Donalda Tuska, które wymieniał Jarosław Kaczyński.

– Zaczynają się objawy czegoś, czego bardzo bym nie chciał, ale co może wyglądać na początek bardzo poważnego kryzysu – wskazał prezes PiS.

Pod hasłem „Tak dla polskiej wsi” padła deklaracja o zatrzymaniu polityki klimatycznej – w tym Europejskiego Zielonego Ładu – oraz o powstrzymaniu niekontrolowanego napływu ukraińskich zbóż do Polski.

– Zielony Ład do kosza. Tak dla polskiej wsi, tak dla polskiej wsi – mówił Jarosław Kaczyński.

Z publicznej wokandy zdejmowane są także kluczowe projekty, jak CPK, rozbudowa portu kontenerowego w Świnoujściu czy pogłębianie Odry.

Zdejmowany zaczyna być również krzyż, jeden z najważniejszych symboli dla nas, chrześcijan. Jest to zarówno ograniczenie wolności, jak również próba wykrzywienia cywilizacji, która przyczyniła się do stworzenia praw człowieka i nadania mu podmiotowości.

– Ktoś, kto chce usuwać krzyże, atakuje religie, wolność religijną, ale atakuje także coś więcej, atakuje naszą cywilizację, którą lewica – szczególnie skrajna lewica – chce szczególnie zniszczyć, to jest dzisiaj oczywiste – podsumował Jarosław Kaczyński.

Spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim było kolejnym z cyklu wyborczych spotkań Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami przed zbliżającymi się czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl