fot. twitter.com/WitoldBanka

W Szczecinie powstanie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Rząd przeznaczy 30 mln zł

Rząd przeznaczył 30 milionów złotych na Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Szczecinie. Dzięki tym środkom zostanie wybudowany budynek szkoleniowy oraz pięć boisk treningowych.

Żeby osiągać sukcesy w sporcie, trzeba inwestować – tak mówił we wtorek minister sportu i turystyki Witold Bańka na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. To tu powstanie centrum szkoleniowe dla dzieci i młodzieży.

– Obiekt, który tutaj powstanie – oprócz stadionu piłkarskiego, to także boiska treningowe, akademia piłkarska – jest takim długofalowym, perspektywicznym myśleniem – zaznaczył minister sportu.

Koszt całej inwestycji to 30 milionów złotych.

– Te środki naprawdę trafiają na to, co powinno być istotą wsparcia dla aktywizacji dzieci i młodzieży – akcentował Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Centrum dzieci i młodzieży powstanie w ramach modernizacji stadionu miejskiego. Będzie on gotowy już za trzy lata.

– Zyskujemy nie tylko piękny obiekt i piękne boisko, ale przede wszystkim infrastrukturę, która – dzięki temu, iż będziemy mieli jedną podgrzewaną płytę, boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią – pozwoli nam ten sezon wydłużyć i funkcjonować tak, jak funkcjonuje się w najlepszych klubach w Europie – powiedział prezes zarządu Pogoń Szczecin Jarosław Mroczek.

Lepsze warunki mają przełożyć się na lepsze wyniki.

– Te szkolenie, które już dziś obejmuje ponad 1000 dzieci u nas w klubie, będziemy mogli znacząco rozwinąć – wskazał Jarosław Mroczek.

Obiekt ma służyć nie tylko mieszkańcom Szczecina, ale całego województwa – podkreślił minister Witold Bańka.

– Myślę, że to jest nie tylko obiekt, nie tylko centrum piłkarskie, Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, które będzie służyło Szczecinowi, Pogoni Szczecin, ale będzie ponadlokalne. Tak, aby młodzież z całego województwa mogła trenować i korzystać z tych obiektów – dodał szef resortu.  

Jak zaznaczył minister Joachim Brudziński, to nie pierwsza tego typu inwestycja w województwie zachodniopomorskim.

– Tutaj do naszego regionu, do Pomorza Zachodniego, w ramach różnego rodzaju wsparć – czy to infrastruktury sportowej, czy szkolnych klubów sportowych czy sportu wyczynowego – w latach 2016-2019 popłynęło już ponad 100 mln zł – mówił szef MSWiA.

W skali całego kraju w ciągu ostatnich czterech lat dofinansowanie na inicjatywy sportowe sięgnęło około 2 mld złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj