fot. pixabay.com

W środę na północy i wschodzie zachmurzenie duże; miejscami zanikające słabe opady deszczu i okresami silne zamglenia

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem rozległego wyżu znad południowej Rosji, sięgającego klinem aż po Półwysep Iberyjski. Pozostałe obszary kontynentu będą w strefie oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie na skraju niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Cały kraj znajdzie się w rozległym ciepłym wycinku wspomnianego niżu. Tylko na południowo-wschodnie krańce Polski będzie oddziaływał wyżej wspomniany klin wyżu znad Rosji. Będzie napływać powietrze polarne morskie, za frontem cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

W środę na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Miejscami zanikające słabe opady deszczu i okresami silne zamglenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W godzinach porannych lokalnie na południu i południowym wschodzie zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 12 st. C na południowym zachodzie i 13 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, tylko w rejonach podgórskich Karpat miejscami około 6 st. C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie duże z postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze na ogół pogodnie, jedynie na północnym zachodzie nad ranem wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Lokalnie na południu kraju w dolinie Wisły mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na południu, około 5 st. C w centrum, do 9 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat od -2 st. C do 3 st. C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, nad morzem także dość silny, niemal w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu i w Sudetach do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl