fot. Paweł Palembas

Słoneczna Wielkanoc w całej Polsce

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmuje wyż z centrami nad Morzem Północnym i Atlantykiem, jedynie na krańcach wschodnich i południowo-zachodnich kontynentu zaznacza się wpływ płytkich niżów.

Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Pod koniec dnia na krańce północno-wschodnie nasunie się zatoka płytkiego niżu znad Rosji oraz związany z tym niżem chłodny front atmosferyczny. Nad Polską utrzyma się suche i ciepłe powietrze kontynentalne.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Od Warmii i Mazur przez Mazowsze po Podkarpacie miejscami przelotne opady deszczu, a na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. miejscami na Podlasiu i wybrzeżu do 18 st. w centrum i 22 st. na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl