W solidarności z Ukrainą

Caritas Polska apeluje o pomoc dla Ukrainy. Prosi o wsparcie zarówno duchowe, jak i materialne. Każdy z nas może włączyć się do akcji, podjętych przez charytatywne organizacje. I tym samym pomóc naszym ukraińskim braciom i siostrom.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zorganizowała akcję „Dzieci o pokój na Ukrainie”. Celem, której jest wsparcie Narodu Ukraińskiego. Wystarczy napisać lub narysować list z prośbą o pokój do władz Federacji Rosyjskiej i przesłać go do częstochowskiego oddziału Caritas, pod następujący adres: ul. Staszica 5, 42-200 Częstochowa.

– Wierzymy, że nie ma na świecie sytuacji bez wyjścia i wszyscy możemy dołożyć starań, aby przezwyciężyć zło – podkreślił ks. Marek Bator, dyrektor częstochowskiej Caritas.

Następnie korespondencja zostanie dostarczona do Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Kampania skierowana jest do dzieci, gdyż ich prośba o pokój ma szczególną wartość. Jak podkreślają organizatorzy – dziecięce pragnienie pokoju pozbawione jest kontekstu politycznego i gospodarczego.

Caritas Polska apeluje także o pomoc materialną dla rodzin ukraińskich, poszkodowanych w zajściach w Kijowie i dotkniętych kryzysem ekonomicznym. W akcji „Rodzina Rodzinie” polskie rodziny i wspólnoty parafialne zachęcane są do wysyłania paczek z żywnością i odzieżą na Ukrainę.

Wszyscy, którzy chcą realizować Boże przykazanie miłości, mają do tego teraz szczególną okazję. Pomóżmy Ukrainie i zachęćmy do takiego wsparcia innych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj