W sobotę manifestacja w Gdańsku

„Dość lekceważenia społeczeństwa” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 9 listopada w Gdańsku, odbędzie się manifestacja organizowana przez Region Gdański NSZZ „Solidarność”.

Transmisja w TV Trwam o godz. 13.00

Uczestnicy protestu spotkają się o godzinie 11:00 przy II Bramie Stoczni Gdańskiej. Następnie przejdą ulicami Gdańska (Wały Piastowskie, Wały Jagiellońskie, Węzeł Hucisko, Targ Drzewny, Targ Węglowy, Długa i Długi Targ). Zwieńczeniem manifestacji będzie wiec na Targu Długim.

Manifestacja będzie kontynuacją protestu, jaki we wrześniu przeszedł ulicami Warszawy. WIĘCEJ

Wystosowano wówczas szereg postulatów, ale odzew ze strony władz był znikomy. Z tego powodu podjęto decyzję o kolejnej związkowej manifestacji. CZYTAJ TREŚĆ UCHWAŁY 

 
„W sobotnie listopadowe południe, w przeddzień Święta Niepodległości, pokażmy, że jest nas wielu. Zapraszamy na manifestację wszystkich, którzy uważają podobnie jak my, że DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA! Stojąc z boku nie zgadzamy się na otaczającą nas siermiężną rzeczywistość: śmieciowe umowy, głodowe pensje, tragiczne często warunki pracy, kilometrowe kolejki do lekarzy, brak perspektyw na przyszłość dla młodego pokolenia czy pracę niemal do śmierci” – zaapelował Krzysztof Dośla, Przewodniczący Zarządu Regionu.

Wycofanie szkodliwych projektów nowelizacji kodeksu pracy w sprawie elastycznego czasu pracy, ograniczenie stosowania tzw. umów śmieciowych, zaprzestanie likwidacji szkół,  podwyżka płacy minimalnej, to tylko nieliczne z postulatów organizatorów manifestacji.

ulotka-manifestacja w Gdańsku

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl