fot. https://twitter.com/PLinRussia

W Smoleńsku odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy Tu-154M

W Smoleńsku odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy Tu-154M. W ceremonii wzięli udział m.in. polscy dyplomaci oraz kapłani. Delegacja złożyła wieńce i zapaliła znicze przed krzyżem i przy symbolicznej brzozie w miejscu katastrofy przy lotnisku Smoleńsk Północny. Odmówiono też modlitwę.

Przemówienie wygłosił m.in. Krzysztof Krajewski, ambasador RP w Moskwie.

– Wszyscy, którzy tu dzisiaj jesteśmy, naszą obecnością dajemy świadectwo o tym, że pamiętamy o trudnej historii, o każdej osobie, która poniosła śmierć w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. Chcemy pamiętać też o każdej osobie, która była ofiarą zbrodni katyńskiej i represji stalinowskich. Wracając na to miejsce, potwierdzamy, że ich śmierć nie zostanie zapomniana – podkreślił Krzysztof Krajewski.

Polska delegacja udała się następnie do Lasu Katyńskiego, gdzie na terenie Zespołu Memorialnego w Katyniu mają miejsce uroczyste obchody. Częścią tego kompleksu jest Polski Cmentarz Wojenny, gdzie znajdują się miejsca pochówku jeńców obozu w Kozielsku – ofiar zbrodni katyńskiej.

Przypomnijmy: 10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP prof. Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl