Były minister sprawiedliwości przesłuchany w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej

Były minister sprawiedliwości, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski został przesłuchany jako świadek w śledztwie ws. m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Dodała, że w sumie przesłuchano już kilkudziesięciu świadków.

„W toku śledztwa zostali przesłuchani w charakterze świadków między innymi, pan Krzysztof Parulski i Krzysztof Kwiatkowski. Łącznie przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Prokuratura nie będzie komentowała treści ich zeznań” – powiedziała Bialik.

Prokuratura nie chce też ujawnić, kto jeszcze został wezwany na przesłuchanie. W sprawie tej w charakterze świadka zeznawała też była minister zdrowia Ewa Kopacz i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Z kolei na lipiec wezwany został na przesłuchanie szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk.

Chodzi o jedno z siedmiu postępowań prowadzonych przez zespół prokuratorów wyjaśniający okoliczności katastrofy smoleńskiej – w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudniania postępowania, polegającego m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Kwiatkowski w kwietniu 2010 r. był ministrem sprawiedliwości. Tuż po katastrofie, podobnie jak m.in. ówczesny naczelny prokurator wojskowy Krzysztof Parulski, był na miejscu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl