fot. wikipedia

W. Skurkiewicz: Radom musi mieć darmową komunikację miejską

Radom musi dołączyć do ponad pięćdziesięciu miast w Polsce, które mają darmową komunikację miejską – wskazał dziś kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz.

Polityk zapowiedział na początku tygodnia wprowadzenie bezpłatnej komunikacji, jeśli zwycięży wyborach. Dziś, na specjalnej konferencji prasowej, Wojciech Skurkiewicz zwracał uwagę na efekty wprowadzenia tego rozwiązania. Po pierwsze – jak zaznaczył – mieszkańcy Radomia nie będą tracić wielu minut stojąc w korkach.

– Po drugie, w kieszeni mieszkańców Radomia pozostają wymierne środki finansowe. Oczywiście, jest też kwestia ekologiczna. Radom jest miastem, w którym jakość powietrza nie jest dobra. Jeśli uda się ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta, gdy uda się zachęcić radomian do tego, by chcieli przesiąść się na komunikację autobusową, to znaczna część tych samochodów, którymi dziś jeździmy załatwiać różne sprawy czy do pracy, pozostaną w garażach – podkreślił Wojciech Skurkiewicz.

Obecny na konferencji wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski wskazywał na funkcjonujący obecnie program wymiany taborów autobusowych na ekologiczne. Zaznaczył, że wśród miast, które do niego aplikowały nie znalazł się Radom.

Wojciech Skurkiewicz wyraził nadzieję, że będzie możliwe nadrobienie tych zaniechań. W II turze w Radomiu Skurkiewicz spotka się z obecnym prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim. Głosowanie już w najbliższą niedzielę.

 

RIRM

drukuj