fot. wikipedia

W. Skurkiewicz: Po wygraniu wyborów w Radomiu więcej pieniędzy na służbę zdrowia

Więcej pieniędzy na inwestycje w szpitalu w Radomiu, budowa mieszkań dla personelu medycznego, utworzenie oddziału hospicyjnego – to główne propozycje dla radomskiej służbie zdrowia, które w poniedziałek przedstawił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Według Wojciecha Skurkiewicza wydatki inwestycyjne w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym powinny sięgać co najmniej 10 mln zł rocznie. Tymczasem – jak zaznaczył kandydat na prezydenta miasta – Radom wydaje średnio każdego roku ok. 5 mln zł na inwestycje szpitalne, a potrzeb w tym zakresie jest o wiele więcej.

W radomskich szpitalach brakuje też lekarzy różnych specjalizacji. Aby zachęcić młodych medyków do pojęcia pracy w Radomiu, Wojciech Skurkiewicz proponuje budowę mieszkań dla kadry medycznej.

„Osoby zatrudnione w szpitalu początkowo korzystałyby z tych mieszkań w formie najmu. Po 20 latach mogłyby je wykupić na preferencyjnych warunkach” – mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Ważnym zadaniem, który stoi przed władzami miasta jest budowa nowego budynku oddziału rehabilitacyjnego. Wojciech Skurkiewicz zapowiedział zintensyfikowanie prac, tak aby obiekt został oddany do użytku w ciągu dwóch pierwszych lat nowej kadencji samorządu. Kandydat na prezydenta miasta zapowiedział także utworzenie kilkunastołóżkowego oddziału hospicyjnego, do którego trafiałyby osoby w stanie terminalnym.

Ważnym elementem rozwoju sektora służby zdrowia w Radomiu jest – zdaniem Skurkiewicza – uruchomiony w ub. roku na radomskim uniwersytecie wydział lekarski. Polityk zapowiedział wzmożone działania na rzecz utworzenia oddziałów klinicznych w radomskich szpitalach, na których mogliby zdobywać praktyczne umiejętności przyszli lekarze.

„W związku z tym musimy podjąć też bardzo duże działania inwestycyjne. Jesteśmy przekonani, że będziemy mieć wsparcie ze strony Ministerstwa Nauki i Ministerstwa Zdrowia” – zaznaczył.

Oprócz Wojciecha Skurkiewicza, który obecnie jest wiceszefem MON, start w wyborach prezydenckich w Radomiu zapowiedzieli także obecny prezydent miasta Radosław Witkowski (PO i Nowoczesna), a także b. sekretarz miasta Rafał Czajkowski (Mazowiecka Wspólnota Samorządowa startująca w Radomiu pod szyldem Ruchu Samorządowego Bezpartyjni) oraz Marcin Dąbrowski – szef lokalnych struktur SLD.

PAP/RIRM

drukuj