W Senacie m.in. o ustawie o Trybunale Konstytucyjnym

Senat na kończącym się dziś posiedzeniu ma m.in. debatować nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Wprowadzenie tego punktu budzi sprzeciw senatorów Prawa i Sprawiedliwości.

Domagali się oni powtórzenia głosowania ws. uzupełnienia porządku obrad. Marszałek senatu Bogdan Borusewicz nie wyraził jednak na to zgody.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił, że senatorowie PO w ostatniej chwili zgłosili rozważanie tej sprawy. PO próbuje „ na szybko” przyjąć ustawę, co będzie miało rażące konsekwencje – podkreślił.

– Było to wielkim zaskoczeniem dla Senatorów. Utrzymywali to do ostatniej chwili w tajemnicy. Pół godziny wcześniej odbył się Konwent Seniorów, podczas którego zazwyczaj omawiamy tego typu problemy. Pospieszne uchwalanie tej ustawy jest bardzo szkodliwe. To psuje naszą polską demokrację. Jest to bardzo ważna ustawa, która pozwoli wytypować obecnej koalicji członków Trybunału Konstytucyjnego. To bardzo złe i niedobre rozwiązanie, wprowadzone bardzo pospiesznie przez Senatorów PO – podkreślił senator Stanisław Karczewski.

Głównym celem jest skrócenie czasu spraw w Trybunale Konstytucyjnym. Ma to umożliwić rozpatrywania mniej skomplikowanych wniosków na posiedzeniu, a nie na rozprawie.

Prezydent zaproponował też odstąpienie od zasady dyskontynuacji, czyli umożliwienia, by Trybunał Konstytucyjny mógł badać wnioski posłów minionej kadencji Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl