fot. twitter.com/xrytel

W Sejmie kolejna batalia o życie nienarodzonych

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się dziś obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło ponad ośmiuset tysięcy Polaków. Projekt przewiduje wykreślenie z tzw. kompromisu aborcyjnego przesłanki eugenicznej.

Dyskusja nad obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję” wraca do Sejmu. Projektem zajmie się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Do sprawy odniosła się pełnomocnik tej obywatelskiej inicjatywy Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

– Pozytywnie odbieramy wiadomość o tym, że komisja się zbiera, aczkolwiek przypominam, że dzieci uratuje ustawa uchwalona, ustawa, która przeszła przez wszystkie etapy legislacji, łącznie z podpisem prezydenta. To dopiero będzie gwarantowało, że dzieci w szpitalach będą bezpieczne – podkreśliła Kaja Godek.

Od momentu, kiedy projekt trafił do Sejmu, w polskich szpitalach – pod pretekstem ciężkiego uszkodzenia płodu – zabito 640 dzieci.

Specjalny apel w tej sprawie płynie od księży biskupów.

– Księża Biskupi przypominają swoje poparcie dla projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej. Jednocześnie apelują do każdego z parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem. W sposób szczególny przypominają o potrzebie dotrzymania składanych obietnic w tak podstawowej sprawie, jaką jest ochrona prawa do życia – wskazał w komunikacie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ochrona życia nienarodzonych to jedna z głównych deklaracji Prawa i Sprawiedliwości jeszcze z okresu kampanii wyborczej.

Swoje wsparcie dla obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” deklaruje poseł Anna Sobecka.

Przeciwko proponowanym regulacjom mobilizują się środowiska feministyczne. To one chcą liberalizacji przepisów. Dziś będą protestować przed Sejmem.

– Komisja znajduje się pod taką presją środowisk feministycznych. Pytanie, czy ich posłucha, czy będzie wrażliwa na ten krzyk wulgarnych, lewicowych środowisk, który będzie odbywał się na ulicy pod Sejmem, czy skieruje się ku tym małym obywatelom z niepełnosprawnością, który nie mogą się w żaden sposób bronić, którzy w swojej obronie nie mogą krzyknąć. Potrzebują polityków, żeby ich uchronili – akcentowała Kaja Godek.

Ewangelię życia, w myśl której człowiek – jako mężczyzna i kobieta – staje się obrazem Boga od poczęcia do naturalnej śmierci, w trakcie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy przypomniał metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

– Nie możemy się zgodzić, aby zło było normą dla człowieczeństwa, pomimo że będzie się ją ustalać według ludzkich pragnień – mówił metropolita częstochowski.

Bo właśnie na tym polu toczy się współczesna batalia kulturowa z udziałem neopogańskiej i ateistycznej ideologii, której celem jest decydowanie o tym, kto jest godny życia – podkreślał metropolita częstochowski.

Posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny rozpocznie się o godz. 16.00.

TV Trwam News/RIRM

drukuj