MRPiPS opublikowało rozporządzenie ustawy „Za życiem”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało rozporządzenie z projektem wniosku o świadczenie przysługujące na podstawie ustawy „Za życiem”. Chodzi o jednorazowe wsparcie w kwocie 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka z ciężką chorobą lub niepełnosprawnością.

Świadczenie byłoby niezależne od dochodu. Wniosek o jego wypłatę trzeba będzie złożyć w ciągu 12 miesięcy od narodzin dziecka. Zgodnie z propozycją resortu, rozporządzenie miałoby wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

Minister Stanisław Szwed, sekretarz stanu w MRPiPS, zaznacza, że to świadczenie jest jednym z elementów kompleksowej pomocy dla rodzin.

To nie jest tylko jednorazowe wsparcie, ale cały program, który przygotowujemy wiedząc, jak bardzo jest to potrzebne i oczekiwane. Będzie też znacznie więcej innych rozwiązań. Będą one ogłoszone w najbliższym czasie. Cały program ma być przedstawiony do końca roku. Również projekty ustaw, do których te zmiany będą się odnosiły, będą przyjmowane na początku roku – wskazuje minister Stanisław Szwed.

Program „Za życiem” premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października. Jego celem jest m.in. wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl