fot. TT #Święty4ever

W ramach #Święty4ever” za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlimy się dziś za dzieci nienarodzone i rodziny

W ramach akcji „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – #Święty4ever” dziś o godzinie 21.00 przez wstawiennictwo świętego Papieża w sposób szczególny otoczone będą dzieci nienarodzone oraz rodziny. Do akcji można włączyć się za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebooka i YouTuba.

https://twitter.com/swiety4ever/status/1350908076782710784

„Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – #Święty4ever” to duszpasterska inicjatywa skupiająca ludzi, którzy chcą wyrazić bliskość ze św. Janem Pawłem II oraz zgłębić jego nauczenie. [czytaj więcej]

W ramach tej akcji już dziś (18 stycznia) o godzinie 21.00 na stronie parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach będzie miała miejsce transmisja na żywo modlitewnego czuwania z kaplicy św. Karola Boromeusza. Modlitwą otoczone będą dzieci nienarodzone oraz wszystkie rodziny. Wśród intencji znajduje się także prośba o ustanie pandemii.

Do akcji włączyły się również parafie: Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej. Za pośrednictwem takich kanałów jak Facebook i YouTube będzie można uczestniczyć w modlitwie na żywo, a wystarczy odszukać profile parafii bądź strony facebookowej #Święty4ever. [tutaj]

Projekt „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – #Święty4ever” będzie trwał do  18 V 2021 r., czyli do rocznicy 101. urodzin Karola Wojtyły. Składa się on z 5 punków:

  1. Codzienna modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II (jeden dziesiątek różańca oraz jedno wezwanie z Litanii do św. Jana Pawła II)
  2. Czytanie tekstów papieskich (w poniedziałki, środy i piątki cyklicznie publikowane są cytaty z nauczaniem Największego z Rodu Słowian na kontach @swiety4ever na Facebooku oraz Twitterze)
  3. Dostrzeżenie oraz okazanie pomocy potrzebującemu, który żyje obok nas
  4. Wystawianie wizerunków św. Jana Pawła II w oknach swoich domów oraz mieszkań
  5. Wywieszanie flagi papieskiej (2 IV, 27 IV oraz od 13 do 18 V).

radiomaryja.pl

drukuj