twitter.com/swiety4ever

#Święty4ever – nauczanie św. Jana Pawła II żywe dzięki inicjatywie w mediach społecznościowych

Codziennie na Facebook’u i Twitterze pod hasztagami #Święty4ever oraz #śwJanPawełII użytkownicy mediów społecznościowych publikują cytaty z nauczania Papieża Polaka. Ogólnopolska akcja skupia osoby, które chcą wyrazić bliskość z Janem Pawłem II. Inicjatywa potrwa do 18 maja bieżącego roku.

W ramach projektu w poniedziałki, środy i piątki cyklicznie publikowane są cytaty z nauczaniem Największego z Rodu Słowian. Inicjatorem wydarzenia jest ks. Tomasz Jarosz z diecezji krakowskiej, kapłan studiujący na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Odpowiedział na prośbę świeckich, którzy zapragnęli zjednoczyć się w jednym miejscu wokół św. Jana Pawła II.

– Czytanie nauczania Jana Pawła II może nas jeszcze bardziej przybliżyć do Pana Boga i dodać nam odwagi, żebyśmy jeszcze mocniej odpowiadali na Jego zaproszenie do życia w świętości (…). Dla mnie Jan Paweł II jest nauczycielem tego, co to znaczy być człowiekiem i jak najpełniej – realizując swoje człowieczeństwo – być księdzem,  nieść ludziom nadzieję; słowem, ale przede wszystkim przykładem życia pokazywać Pana Boga, jak bardzo jest blisko nas, jak bardzo nas kocha. Nawet jak doświadczamy największego upadku, doświadczamy cierpienia, wydaje się, że cały świat obraca się przeciwko nam, to Pan Bóg jest zawsze przy nas. Wzorem i osobą, która zachęca mnie do takiego życia jest św. Jan Paweł II – wskazuje ks. Tomasz Jarosz.

Czytanie nauczania Papieża Polaka to jednak tylko jeden z pięciu punktów projektu. Drugim jest modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Kolejnym elementem wydarzenia jest zachęta do okazywania pomocy osobom potrzebującym.

– Jan Paweł II w swoim nauczaniu bardzo często zwracał uwagę na godność człowieka, że powinniśmy w drugiej osobie widzieć swojego brata. Nasza pomoc nie musi odnosić się tylko do kwestii materialnych. Musimy wiedzieć, że są różne braki, które dotykają człowieka. Takim brakiem może być na przykład samotność – zaznacza kapłan.

https://twitter.com/swiety4ever/status/1349357834987831297

Gdy realizujemy już trzy powyższe punkty projektu, możemy przejść do dwóch kolejnych. Chodzi o umieszczenie w oknie swojego domu wizerunku z Janem Pawłem II oraz papieskiej flagi.

– Zachęcamy do wywieszenia flagi szczególne w trzy następujące dni: 2 kwietnia – dzień śmierci św. Jana Pawła II, 27 kwietnia – dzień kanonizacji i 18 maja – dzień urodzin Papieża. Wystawienie wizerunku Jana Pawła i zawieszenie flagi ma sens, gdy wcześniej w swoim życiu zrealizujemy wcześniejsze wymienione przeze mnie punkty: modlitwę, poznawanie nauczania Papieża i niesienie pomocy – mówi ks. Tomasz Jarosz.

radiomaryja.pl

drukuj