fot. pixabay

Ks. kard. Timothy Dolan wzywa Joe Bidena do zmiany stanowiska w sprawie tzw. aborcji

Arcybiskup Nowego Jorku wzywa Joe Bidena do zmiany stanowiska w sprawie tzw. aborcji. Ksiądz kardynał Timothy Dolan wskazuje, że Joe Biden mówi z wrażliwością o ochronie praw osób najbardziej zagrożonych, a jednocześnie opowiada się za zabijaniem nienarodzonych.

Joe Biden jest drugim katolikiem, który obejmie fotel prezydenta USA. Jednak jego poglądy w sprawie tzw. aborcji nie są zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego. Prezydent-elekt wyrażał poparcie dla zbrodniczego procederu zabijania nienarodzonych dzieci. Sondaże pokazują, że większość Amerykanów nie chce tzw. aborcji na życzenie i nie zgadza się, aby była ona finansowana z ich podatków. Takie stanowisko zajął arcybiskup Nowego Jorku, ks. kard. Timothy Dolan, który wezwał Joe Bidena do zmiany swojej polityki w sprawie tzw. aborcji.

„Jak możemy wygrać z przemocą, wykluczeniem, samobójstwami, rasizmem, niesprawiedliwością i bezdusznością wobec potrzebujących, jeśli będziemy promować zabijanie bezbronnych dzieci w łonie ich matek? (…) Liczymy na to, że sanktuarium, jakim jest łono matki, będzie przez niego bronione przed atakami z równą stanowczością jak nasz Kongres” – podkreślił ks. kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku.

Życie nienarodzonych powinno być chronione podobnie jak życie więźniów, imigrantów, starców, ubogich, chorych i wszystkich ludzi – dodał ks. kard. Timothy Dolan.

TV Trwam News

drukuj