fot. PAP/DPA

Prezydent USA zamierza powstrzymać budowę gazociągu Nord Stream 2

Stany Zjednoczone są zdeterminowane, aby powstrzymać budowę Nord Stream 2. Prezydent Joe Biden zamierza wyznaczyć Amosa Hochsteina na specjalnego przedstawiciela w sprawie wstrzymania budowy gazociągu.

Prezydent USA, Joe Biden, zamierza powierzyć Amosowi Hochsteinowi prowadzenie rozmów o powstrzymaniu budowy gazociągu Nord Stream 2. 48-letni Amos Hochstein wiele lat zajmował się sprawami gazowymi jako ekspert. Do października ubiegłego roku był w radzie nadzorczej ukraińskiego Naftohazu. W wypowiedziach dał się poznać jako przeciwnik Nord Stream 2. Mówił, że projekt „zagroziłby gospodarczej stabilności Ukrainy” czy „pogłębiłby podział między Wschodem a Zachodem”. Obowiązki Amosa Hochsteina na jego ewentualnej nowej funkcji nie zostały jeszcze przekazane przez media. Wiadomo jednak, że to na nim spoczywałby znaczny ciężar trudnych negocjacji z Berlinem. Do połowy maja Departament Stanu zobowiązany jest do przedstawienia nowej listy podmiotów objętych sankcjami USA. Jak nieoficjalnie wiadomo, rząd niemiecki przedstawił kilka ofert, które mają na celu złagodzenie polityki Waszyngtonu wobec Nord Stream 2. Wśród nich są umowy handlowe oraz zwiększenie inwestycji w zieloną energię na Ukrainie.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl