W przyszłym tygodniu wyniki audytów niektórych ministerstw

W przyszłym tygodniu poznamy wyniki pierwszych audytów przeprowadzonych m.in. w ministerstwach po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość – poinformowała premier Beata Szydło.

Szefowa rządu podkreśliła, że część informacji zawartych w audytach zostanie jeszcze poddana analizie. Być może powinniśmy zainteresować odpowiednie instytucje państwa tymi danymi” – podkreśliła premier.

Przypomniała, że w połowie tygodnia odbyła się konferencja prezesa Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa opisująca działania poprzedniego kierownictwa.

– Opinia publiczna będzie na bieżąco informowana o stanie państwa jaki zastaliśmy po przejęciu rządów. Ja przypomnę, że w środę odbyła się między innymi konferencja prasowa, na której prezes Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa pokazał jak była ta instytucja zarządzana za czasów Platformy i PSL-u. Pokazał,  że ponad 2 miliardy złotych zostały wyrzucone w błoto, bo zostały przeznaczone na system informatyczny, który po prostu nie działa i który musi być w tej chwili zmieniony. Były milionowe nagrody dla dyrektorów. To są dane które myślę pokazują jak zarządzano nie tylko tą instytucją, ale takich przykładów będziemy pokazywali więcej – powiedziała Beata Szydło. 

PiS już podczas kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi  zapowiadało przeprowadzenie audytu ośmiu lat rządów PO – PSL.

Raport otwarcia natomiast powstał także w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Wykazano nieprawidłowości w zarządzaniu pałacem.

RIRM

drukuj