fot. PAP

W Poznaniu odwołano koncert Nergala

Sprzeciw poznaniaków zablokował koncert zadeklarowanego satanisty w tym mieście. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski protestowali przeciwko promowaniu  satanistycznych i szkalujących wiarę katolicką treści na  występach Nergala i zespołu Behemot.

Koncert w Poznaniu został oficjalnie odwołany. Rektor Uniwersytetu Medycznego,  gdzie miała odbyć się impreza, cofnął wydaną wcześniej zgodę.

To sukces, który powinien zachęcić katolików i ludzi, będących przeciwko profanowaniu symboli religijnych, do protestów w innych miastach – powiedział Bogdan Freytag, z poznańskiego związku patriotycznego „Wierni Polsce”.

Protestowaliśmy już przy pierwszej próbie tego koncertu, a teraz przy drugiej. Za każdym razem wystosowywaliśmy pismo do rektora Uniwersytetu Medycznego. Mam nadzieję, że zapowiedź naszych protestów oraz czynne występowanie z apelami do katolików i poznaniaków spowodowało odwołanie koncertu. Odnieśliśmy sukces jako społeczność chrześcijańska i patriotyczna Poznania – powiedział Bogdan Freytag.

Satanistyczny zespół, którego lider Adam Darski podarł na jednym z koncertów Biblię, ruszył w trasę koncertową po polskich miastach. Ma on wystąpić w Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Toruniu i Gdańsku.

Mieszkańcy tych miast mogą wyrazić swój sprzeciw, podpisując petycję na stronie www.protestuj.pl. Do tej pory zaaprobowało ją ponad 16 tys. osób.

Dodatkowo Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizuje modlitwę ekspiacyjną w miastach, gdzie mają się odbyć występy satanistów.

RIRM

drukuj