fot. Monika Bilska

W poniedziałek uroczystości 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w toruńskim sanktuarium

Wielkimi krokami zbliża się 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia, 18 maja, uroczystości będą odbywały się również w Toruniu. Do udziału w nich zachęca dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

 

To przed tym obrazem Matki Bożej, który dziś jest w Toruniu, modlił się św. Jan Paweł II. W toruńskim sanktuarium jest relikwiarz jego krwi, która została przelana w zamachu 39 lat temu. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II stało się szczególnym miejscem dla całej Rodziny Radia Maryja. I teraz wszyscy jesteśmy zaproszeni, by właśnie jak rodzina, przeżyć 100-rocznicę urodzin Polskiego Papieża.

 – Zapraszamy serdecznie na odpust św. Jana Pawła II Wielkiego, w najbliższy poniedziałek, 18 maja, w setną rocznicę urodzin naszego największego, świętego rodaka, następcę św. Piotra – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk CSsR zaapelował do całej Rodziny Radia Maryja o modlitwę w intencji rodzin. Módlmy się o wiarę w Ojczyźnie i świecie – dodał dyrektor katolickiej rozgłośni. Zachęcając wiernych do przyjazdu do Torunia, zaapelował, by korzystać z prywatnych samochodów. A już na miejscu pilnować wszystkich zasad bezpieczeństwa.

 – Prosimy również o zachowanie odległości między sobą, o tę 10 m kwadratowych na osobę w świątyni, poza stałymi miejscami siedzącymi, ustawimy także krzesła w kościele celebry i na chórze. Również przed świątynią umieścimy krzesła z zachowaniem obowiązujących przepisów – wskazywał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 Ci, którzy nie zmieszczą się w świątyni, będą mogli pomodlić się w sanktuarium zaraz po zakończeniu uroczystości. Dyrektor Radia Maryja zachęcał wiernych, by wracali do kościołów. Ostrzegał przez laicyzacją i schłodzeniem naszej relacji z Panem Bogiem.

 – Widać schładzanie wiary, widać to w Polsce i w świecie. Spróbujmy pomyśleć, dlaczego zamknięte nawet w zwykłe dni, zaryglowali kościoły, kto to robi, dlaczego to robią – mówił założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk CSsR tłumaczył, że nie możemy pozwolić oderwać się od sakramentów. Przypomniał o potrzebie spowiedzi i Komunii Świętej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl