W poniedziałek komisja weryfikacyjna zajmie się reprywatyzacją kamienicy przy Smolnej 32 

 Jak poinformował wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta w poniedziałek komisja na posiedzeniu niejawnym zajmie się m.in. kolejną reprywatyzacją „na ducha”. Chodzi o kamienicę przy ul. Smolnej 32.

Sebastian Kaleta przypomniał, że właścicielami nieruchomości byli po połowie: Czesław Jerzy Słubicki oraz Stanisław i Maria Surzyccy. Jak dodał, w czasie działań wojennych nieruchomość została zniszczona.

W 1955 r. odmówiono reprywatyzacji tej nieruchomości m.in. z powodu tego, że państwo Surzyccy nie żyli, co wskazano w dokumentach. To w latach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, doszło do jej reprywatyzacji.

Bardzo interesujące jest to, że miasto zawnioskowało o kuratora dla nieżyjących osób, ale nazwało tego kuratora „dla nieznanej z miejsca pobytu”. W 2008 roku urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz podjęli decyzję o tym, żeby dokonać reprywatyzacji tego pięknego budynku. W połowie ten budynek miał zostać zwrócony 124-letniej Marii Surzyckiej i 134-letniemu Stanisławowi Surzyckiemu. Jak widzicie państwo skala absurdu i patologii w warszawskim ratuszu jest gigantyczna – powiedział wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej.

To kolejny przykład reprywatyzacji „za wszelką cenę” – mimo, że urzędnicy posiadali udokumentowaną wiedzę, że właściciele nieruchomości to osoby w wieku powyżej stu lat.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl