fot. pixabay.com

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 18,35 mln Polaków

W Polsce wykonano ponad 35,6 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepiono ponad 18,35 mln osób – wynika z danych na stronach rządowych.

Liczba w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, czyli dwoma dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson wynosi w Polsce 18 358 017 osób. Liczba wszystkich wykonanych w Polsce szczepień przeciw tej chorobie wynosi 35 690 920. [czytaj więcej]

Łącznie do Polski trafiło 51 783 530 dawek. Liczba dawek dostarczonych do punktów szczepień wynosi 37 834 090.

Na rządowych stronach podano, że w magazynach zabezpieczono 8 041 665 preparatów na przyjęcie drugiej dawki.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 352 729 dawek. Zgłoszono 14 458 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

W weekend do kolejnych gmin z najniższym poziomem zaszczepienia mieszkańców dotrą szczepionkobusy. Mieszkańcy woj. mazowieckiego będą mogli przyjąć w nich jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson, a woj. podkarpackiego – preparat J&J i Pfizera. Do weekendowej akcji szczepień włączą się także parafie, na terenie których staną mobilne punkty szczepień.

W piątek ukazał się nowy spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19 – „Zaszczep się i żyj normalnie!”. Biorący w nim udział mama ucznia i lekarz przekonują, że niezaszczepienie może wiązać się z powrotem do zdalnego nauczania i lockdownu. W wideo, do szczepień mają przekonać dane, według których co trzeci uczeń cierpi z powodu izolacji. Z kolei dr Michał Sutkowski zaznacza, że 9 na 10 pacjentów szpitali chorych na COVID-19 to osoby niezaszczepione.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl