W Nigerii zatonął statek – 42 osoby zginęły, ok. 100 zaginionych

Co najmniej 42 osoby poniosły śmierć, a około 100 zaginęło w następstwie zatonięcia przeładowanego statku na rzece Niger w środkowej Nigerii – poinformowała w sobotę miejscowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych. Do wypadku doszło w piątek.

Szef agencji Mohammed Szaba nazwał zatonięcie statku najgorszą katastrofą w Nigerii w ostatnich latach; ekipy ratunkowe poszukują ciał.

Szaba wyjaśnił, że statek, który przewoził ok. 150 osób, „pękł na dwoje” po opuszczeniu miejscowości Malilli. Przyznał, że jednostka przewoziła zbyt dużo handlarzy i towarów zakupionych na rynku w tej miejscowości. Według Szaby do wypadku mógł się przyczynić też wysoki poziom wód rzeki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl