Kolejny zamach w Nigerii

Co najmniej 46 osób zginęło, a 45 zostało rannych we wtorek w podwójnym zamachu na zatłoczonym targowisku w mieście Jos w środkowej Nigerii – poinformowała nigeryjska policja. Wg rzecznika gubernatora stanu Plateau, Pama Ayuby, większość ofiar to kobiety. 

Najpierw około 15 czasu lokalnego (16 czasu polskiego) na targu eksplodowała ciężarówka wyładowana materiałami wybuchowymi. Na miejsce natychmiast przyjechały ekipy ratunkowe – donosi AFP.

Następnie, około 20 minut po pierwszym wybuchu, eksplodował mikrobus pułapka. Według świadków wśród ofiar są również ratownicy.

Nikt na razie nie przyznał się do zamachu. Za wiele takich ataków odpowiadało w przeszłości radykalne ugrupowanie islamistów Boko Haram, które organizuje ataki terrorystyczne wymierzone w chrześcijan oraz przedstawicieli władzy i sił porządkowych.

Jos, położone w prowincji Plateau, jest od dekady sceną napięć i okresowych walk między chrześcijanami a muzułmanami.

PAP 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl