Prognoza pogody na 21 maja 

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północna pozostaną w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południa napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.

W środę w kraju na obszarze od Żuław, Warmii, Mazur i Kurpiów po Suwalszczyznę, Podlasie i Lubelszczyznę oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, a po południu w Karpat i na północnym wschodzie miejscami również burze.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 st., 24 st. na północnym wschodzie i nad samym morzem do 26 st., 28 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl