Wojsko wiedziało o planowanym porwaniu

Nigeryjskie wojsko wiedziało o planowanym przez islamistów ataku na miejscowość, z której w połowie kwietnia uprowadzono ponad 200 uczennic. Wojskowi jednak zignorowali te ostrzeżenia.

Informację taką przekazałaAmnesty International. Ponadto pasterze przekazali lokalnym władzom, że uzbrojeni mężczyźni wypytywali o dokładną lokalizację szkoły. Mimo to wojsko nie zdecydowało się wysłać posiłków w zagrożone miejsce.

Jednym z powodów była obawa przed wysłaniem żołnierzy na konfrontację ze zbrojnymi grupami, które często dysponują lepszym uzbrojeniem.

Do Abudży w najbliższym czasie zostanie wysłany przedstawiciel sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna. Ma on przedyskutować z nigeryjskim rządem, w jaki sposób ONZ może wesprzeć tamtejsze władze w „radzeniu sobie z wyzwaniami krajowej polityki”.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl