fot. Monika Bilska

W Łomży odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe śp. księdza bp. Stanisława Stefanka

Biskup senior diecezji łomżyńskiej zmarł 17 stycznia po ciężkiej chorobie. Miał 84 lata. O godzinie 9.00 w katedrze łomżyńskiej zostanie wystawiona trumna z ciałem księdza biskupa. O godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Homilię wygłosi ksiądz bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej. Ks. bp Stanisław Stefanek spocznie w podziemiach łomżyńskiej katedry.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, wskazał, że posługa księdza biskupa Stefanka była głęboko zanurzona w Bogu.

– Tą duchowością zarażał wszystkich, których spotykał. Rozmawiał, przekonywał, nauczał. Wszyscy czekaliśmy na jego wypowiedzi i kazania. Były to kazania bardzo odważne i poruszające aktualne problemy społecznopolityczne, problemy kościelne. Z całego serca śp. księdzu biskupowi Stanisławowi Stefankowi dziękujemy, ale też chcemy żyć tym programem i wartościami, które głosił: żyć wielką miłością do Pana Boga, Matki Najświętszej, ale także do naszej umiłowanej ojczyzny – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Ksiądz biskup Stanisław Stefanek urodził się 7 maja 1936 roku w Majdanie Sobieszczańskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r. w Poznaniu. W 1980 r. został mianowany biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej, a w 1996 objął funkcję biskupa diecezji łomżyńskiej. W 2011 roku ksiądz biskup zakończył posługę i przeszedł na emeryturę. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył ks. bp. Stanisława Stefanka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl