W Kraśniku powstanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

W Kraśniku, w województwie lubelskim, powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Radni zdecydowali, że monument stanie przy ul. Urzędowskiej, która jest główną ulicą miasta.

Pomnik będzie się składał z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski,  pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica. Zostaną na nim także umieszczone imiona i nazwiska ofiar katastrofy rządowego TU-154M oraz informacja, że polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające zbrodnię w Katyniu.

Jarosław Stawiarski, poseł PiS-u w Kraśniku i członek Komitetu na Rzecz Budowy Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej ,mówi, że jest to inicjatywa społeczna.

– Naszym celem jest upamiętnienie najwybitniejszych Polaków, przede wszystkim Lecha i Marię Kaczyńskich, którzy zginęli pod Smoleńskiem. To inicjatywa szeroko obywatelska, bo w tym komitecie zaangażowaliśmy ludzi dobrej woli, którym leży na sercu upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń – powiedział poseł Jarosław Stawiarski.

Komitet na Rzecz Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej został powołany w Kraśniku pod koniec ubiegłego roku. Przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy na budowę monumentu.

RIRM

drukuj