fot. Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki

W Krakowie odbyła się pierwsza edycja Wiosennej Szkoły Bioetyki

W dniach 22-23 kwietnia bieżącego roku w Krakowie odbyła się Wiosenna Szkoła Bioetyki. Program szkoleń eksperckich został zorganizowany przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki.

Wiosenna Szkoła Bioetyki to program szkoleń eksperckich skierowany do bioetyków, naukowców z różnych dziedzin, personelu medycznego, studentów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy w swojej pracy i środowisku spotykają się z tematami bioetycznymi.

– Naszym celem jest tworzenie środowiska eksperckiego, które jest oparte na wartościach. Szczególną wartością jest dla nas szacunek dla ludzkiego życia, bez względu na to, jaka jest jego jakość, którą często bardzo trudno obiektywnie ocenić – mówił prof. Błażej Kmieciak, przewodniczący Rady Naukowej Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

– W tego typu debacie emocje są bardzo ważne, ale dla nas istotne jest, aby nie były to tylko emocje, ale także konkretne fakty i podstawy merytoryczne – dodał prof. Błażej Kmieciak.

fot. Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki

Ekspercką wiedzą podzielili się także: prof. Andrzej Zoll, dr Tomasz Terlikowski, dr Łukasz Cichocki, dr Jennifer Castaneda, Katarzyna Waliczek, Jarosław Maćkiewicz, Bartosz Rajski i Artur Gontarczyk.

Uczestnicy Wiosennej Szkoły Bioetyki mogli wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, skorzystać z konsultacji prawnych, a także debatować w ramach sesji dyskusyjnych.

– Wiosenna Szkoła Bioetyki ma nam dawać nowe narzędzia, by przekonywać ludzi o tym, jak cenne jest życie ludzkie. Będziemy to robić w sposób profesjonalny, naukowy, kompetentny, oderwany od moralizatorstwa i argumentów religijnych, które po prostu nie działają – podsumował Jakub Bałtroszewicz, prezes „Fundacji Jeden z Nas”, która realizuje program Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

Organizatorzy zapowiedzieli, że eksperckie wykłady zostały zarejestrowane i będą systematycznie publikowane na kanale Akademii Bioetyki w serwisie YouTube.

Wiosenna Szkoła Bioetyki to jeden z projektów Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki, której celem jest popularyzacja nauki, rozwój bioetyki oraz edukacji bioetycznej w Polsce, a także promocja wiedzy i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych i medycznych.

Przemysław Radzyński/Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl