fot. twitter.com/PremierRP

W KPRM można oglądać wystawę przedstawiającą wkład prezydenta L. Kaczyńskiego w relacje polsko-litewskie

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów znajduje się wystawa, która przedstawia wkład prezydenta Lech Kaczyńskiego w relacje polsko–litewskie. Ekspozycji towarzyszy hasło „Prezydent Polski Lech Kaczyński i Litwy – Oczami Prezydenta Valdasa Adamkusa”. Wystawę zainaugurował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. W uroczystości uczestniczył też zastępca szefa litewskiej kancelarii premiera.

Wernisaż pokazuje największe osiągnięcia w relacjach polsko–litewskich. Zawiera też osobiste komentarze byłego prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa.

Minister Michał Dworczyk wskazał, że obecne dobre relacje na linii Polska – Litwa to właśnie zasługa współpracy Lecha Kaczyńskiego i Valdasa Adamkusa.

– Prezydenta Kaczyńskiego i prezydenta Adamkusa – myślę, że można tak powiedzieć – łączyła nie tylko wspólna definicja potrzeb dotyczących regionu, ale przede wszystkim przyjaźń. Ta relacja legła u podstawy szeregu projektów realizowanych do dzisiaj w dziedzinie energetyki, bezpieczeństwa czy kultury. W ciągu ostatnich trzech lat te relacje polsko-litewskie są szczególnie intensywne i bliskie. To, że jesteśmy dzisiaj właśnie w tym momencie naszych relacji, jest bez wątpienia zasługą współpracy prof. Lecha Kaczyńskiego i prezydenta Adamkusa – mówił Michał Dworczyk

Szef KPRM przypomniał, że władze Wilna, chcąc upamiętnić prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w ubiegłym roku nazwały jego imieniem jedną z ulic. Wydarzenie wpisało się w obchody 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

RIRM

drukuj