fot. flickr

Prok. Pasionek: W trumnie L. Kaczyńskiego fragmenty ciał 2 innych osób

W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób – powiedział zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił bieżące informacje dot. działań prokuratury odnośnie ekshumacji ofiar katastrofy Smoleńskiej.

Marek Pasionek zaznaczył, że do tej pory przeprowadzono ich 27. Z dotychczasowych badań wynika, że w dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał. Chodzi o zwłoki Piotra Nurowskiego i Mariusza Handzlika. Z kolei w 9 przypadkach w trumnach znaleziono ciała kilku osób.

– W grobie śp. Natalii Januszko ujawniono rzeczywiście elementy ciała pięciu osób. W grobie Aleksandry Natalli-Świat ujawniono elementy ciała należące do jednej osoby, w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego ujawniono 14 części ciała należące do 7 osób. W trumnie gen. Włodzimierz a Potasińskiego ujawniono 6 części ciała należące do 4 innych osób. W trumnie abp. Mirona Chodakowskiego połowę ciała śp. biskupa, czyli od pasa w górę, natomiast od pasa w dół znajduje się tam ciało (ks. bp. Tadeusza – red) Płoskiego. W trumnie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób – poinformował prok. Pasionek.

W tym roku mają jeszcze zostać przeprowadzone 24 ekshumacje, a w przyszłym roku 26. Zakończenie ekshumacji zaplanowano na 18 kwietnia przyszłego roku.

RIRM

drukuj