fot. PAP/Paweł Supernak

7. rocznica tragedii smoleńskiej

Mija 7 lat od katastrofy rządowego samolotu TU-154M pod Smoleńskiem. Centralne uroczystości rocznicowe odbędą się dziś w Warszawie. Transmisja wieczornych uroczystości na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Państwowe obchody rozpocznie o 08.00 Msza św. w Kościele Seminaryjnym sprawowana w intencji ofiar katastrofy. Po niej zaplanowano Apel Pamięci oraz złożenie wieńców.

O 16.30 zaplanowano uroczystość pod pałacem prezydenckim z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło. Centralnym punktem uroczystości będzie wieczorna Eucharystia – zwraca uwagę wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

– Punkt najważniejszy tego dnia, jak co roku, to jest Msza św. w archikatedrze św. Jana. Rozpocznie się ona o godz. 19.00. Po Mszy św. modlitewny marsz pamięci z różańcem. Przejdziemy z Katedry na plac przed Pałacem Prezydenckim gdzie będzie modlitwa, gdzie jak co roku głos zabierze pan prezes, brat śp. Pana Prezydenta Jarosław Kaczyński – mówi Joachim Brudziński.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie – 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj