W Katowicach zostaną zaprezentowane osiągnięcia Programu dla Śląska

W Katowicach podsumowane zostaną dziś dotychczasowe osiągnięcia Programu dla Śląska – jednego z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

 Program dla Śląska jest dokumentem rządowym, który został przedstawiony w grudniu 2017 r. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Zakłada, że w ciągu najbliższych lat na różne przedsięwzięcia w woj. śląskim zostanie przeznaczone około 40 mld zł.

Podczas konferencji zatytułowanej „Program dla Śląska – dotychczasowe osiągnięcia” przedstawiony będzie nie tylko stan realizacji programu, ale także uzupełniające go nowe przedsięwzięcia. Udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. szef rządu, ministrowie: inwestycji i rozwoju, infrastruktury, sportu i turystyki oraz wiceministrowie: rodziny, pracy i polityki społecznej oraz energii.

Program powstawał we współpracy z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego w Katowicach. Wskazane w Programie dla Śląska cele rozwojowe to m.in. wzrost innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych w regionie, zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców regionu, poprawa jakości środowiska przyrodniczego, rozwój i modernizacja infrastruktury transportowej, a także rozwój innowacji w energetyce.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl