W Jastrzębskiej Spółce Węglowej możliwy strajk

Solidarność Jastrzębskiej Spółki Węglowej podejmie dziś decyzję w sprawie dalszych działań wobec zarządu firmy, który zamierza wprowadzić program oszczędnościowy. Nie wykluczone jest rozpoczęcie strajku.

Władze chcą zamrożenia płac górniczych w bieżącym roku, zmniejszenia deputatu węglowego oraz rezygnacji z dopłat do zwolnień lekarskich. Jak powiedział prezes JSW, spółka nie chce sięgać po pieniądze podatników, ponieważ jest wiele innych potrzeb.

Natomiast przewodniczący związku, Sławomir Kozłowski mówi, że zarząd nie podejmuje dialogu z pracownikami na temat trudnej sytuacji przedsiębiorstwa.

Oczekujemy ze strony rządowej, działania zgodnie z duchem porozumienia, które było podpisane 17 stycznia. To będzie sprawdzenie wiarygodności części tego porozumienia – wiarygodności strony rządowej. Czy rzeczywiście chce rozmawiać o przyczynach trudnej sytuacji. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie tylko spadek cen węgla jest przyczyną trudnej sytuacji. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest odczuwany brak przychodów z tytułu niezrealizowania planów wydobywczych i innych rzeczy – podkreślił Sławomir Kozłowski.

Sławomir Kozłowski dodaje, że zarząd spółki nie powinien szukać rozwiązania sytuacji JSW w górniczych portfelach. Związkowcy oczekują rozmów trójstronnych z udziałem przedstawicieli rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl