fot. tv trwam

W. Gadowski: W czasie II wojny światowej 1,5 mln obywateli Związku Sowieckiego służyło w formacjach zbrojnych i pomocniczych machiny wojennej Hitlera

W czasie II wojny światowej 1,5 mln obywateli Związku Sowieckiego, z czego 400 tys. to etniczni Rosjanie, służyło w formacjach zbrojnych i pomocniczych Wermachtu i całej machiny wojennej Hitlera. Przystępowali oni nawet do Einsatzgruppen, która dokonywała najgorszych zbrodni wojennych. Rosjanie utworzyli między innymi Russische Befreiungsarmee (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza). Pod wodzą generała Andrieja Własowa stworzyli formację zbrojną, która – w największym stopniu podczas Powstania Warszawskiego – mordowała Polaków. Stworzyli również 29. Dywizję Grenadierów w całości utworzoną z Rosjan – powiedział w „Komentarzu Tygodnia” publicysta Witold Gadowski.

Władimir Putin regularnie puszcza w eter kłamstwa na temat polskiej historii, mówiąc, że Polacy są współodpowiedzialni za wybuch II wojny światowej i holocaust. W związku z narracją prezydenta Rosji, prezydent Polski Andrzej Duda nie pojawił się na dzisiejszych obchodach 75-lecia wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. Publicysta Witold Gadowski przypomniał, że to Rosjanie przyłączali się chętnie do formacji wojskowych tworzonych przez Adolfa Hitlera w III Rzeszy.

– W czasie II wojny światowej 1,5 mln obywateli Związku Sowieckiego, z czego 400 tys. to etniczni Rosjanie, służyło w formacjach zbrojnych i pomocniczych Wermachtu i całej machiny wojennej Hitlera. Przystępowali oni nawet do Einsatzgruppen, która dokonywało najgorszych zbrodni wojennych – wskazał Witold Gadowski.

– Rosjanie utworzyli Russische Befreiungsarmee (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza). Pod wodzą generała Andrieja Własowa stworzyli formację zbrojną, która – w największym stopniu podczas Powstania Warszawskiego – mordowała Polaków. Stworzyli również 29. Dywizję Grenadierów w całości utworzoną z Rosjan. 30. Dywizja Grenadierów SS, a więc największych zbrodniarzy również w całości składała się z Rosjan. Kolejne grupy to Kozacki Korpus Kawalerii SS – najwięksi mordercy na zapleczu, w skład których wchodzili Ukraińcy i Rosjanie, Rosyjska Brygada Narodowa SS złożona z Rosjan, Dywizja Russland I złożona z Rosjan, Rosyjski Korpus Ochrony mordujący szczególnie na terenach dawnej Jugosławii złożony z Rosjan, Obóz Kozacki złożony z Ukraińców, Dywizja SS z Hałyczyna złożona z Ukraińców, Wojskowy Związek Rosyjskich Nacjonalistów od początku kolaborujący z Hitlerem oraz Rosyjska Służba Cywilna także kolaborująca z Hitlerem – dodał publicysta.

W ostatnim czasie jednym z najczęstszych zarzutów, jakie padają pod adresem Polski, są te o antysemityzmie Polaków. Tymczasem jeszcze przed wojną Polacy dobrze współżyli z Żydami na terytorium Polski, a w czasie wojny zapewniali im schronienie, żywność oraz pomagali przy powstaniu w getcie warszawskim. Inaczej postępowały jednak inne nacje, które w dużym stopniu poszły na układ z Hitlerem.

– Duńczycy, którzy wystawili sobie pomniki, żeby pokazać walkę z nazistami, wsławili się tylko tym, że duńscy marynarze, którzy mają dzisiaj pomnik w Kopenhadze, ograbiali Żydów z dolarów, wywożąc ich do Szwecji. Taki przewóz kosztował powyżej 700 dolarów. Francuzi niech też raczej siedzą cicho, bo tylko administracja Vichy i petenowcy są winni śmierci co najmniej 80 tys. Żydów. W Paryżu na stadionie kolarskim na Velodromie zgromadzono Żydów przy użyciu francuskiej policji. Tych Żydów wywieziono do obozów koncentracyjnych. Dzisiaj zlikwidowano stadion, żeby nie było o czym pamiętać. W Vichy też nie ma już pamiątek po tym, jak mordowano Żydów i jak rząd kolaborował z Niemcami – podkreślił Witold Gadowski.

Publicysta Witold Gadowski przytoczył także raport finansowy wskazujący, ile pieniędzy poprzez spółki-matki i spółki-córki wytransferowano z Polski od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej.

– Opublikowano raport, w którym przedstawiono, ile pieniędzy wytransferowano z Polski odkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej na podstawie spółek-matek i spółek-córek, mówiąc krótko, jak Zachód ograbił Polskę. Przez 11 lat na usługi doradcze, know-how, dziwne rozliczenia, odsetki i wiele ciekawych kombinacji księgowych wypłynęło z Polski 540 mld złotych – powiedział Witold Gadowski.

Jaka jest struktura tej grabieży?

– 117 mld złotych wytransferowano do Holandii, 102 mld złotych do Niemiec, 60 mld do Wielkiej Brytanii, 58 mld złotych do Francji, 48 mld złotych do Luksemburga – wyjaśnił.

radiomaryja.pl

drukuj